MARİMDER TOPLANTISINA KATILIM YOĞUNDU TÜM KATILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİZ.

MARİMDER TOPLANTISINA KATILIM YOĞUNDU TÜM KATILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİZ.

Ahmet Çelebi

Genel Merkezi Gebze’de bulunan ve Marmara bölgesinin 11 ili ve 250 ilçesinde teşkilâtlanmış olan MARİMDER (Marmara Müteahhitleri ve İş Adamları Derneği) Tuzla Medical Termal Otel’de, dernek üyelerinin ve katılımcı kurum yetkililerinin tanışma ve istişare toplantısı yapıldı.

Genel Merkezi Gebze’de bulunan ve Marmara bölgesinin 11 ili ve 250 ilçesinde teşkilâtlanmış olan MARİMDER (Marmara Müteahhitleri ve İş Adamları Derneği) Tuzla Medical Termal Otel’de, dernek üyelerinin ve katılımcı kurum yetkililerinin tanışma ve istişare toplantısı yapıldı.

Toplantıda Gebze’nin, ülkemizin adeta bir sanayi ve ticaret üssünün olduğu, bu bölgede çok ciddi endüstriyel ve sanayi yatırımlarının yapıldığı, bu çalışmalar ile ciddi bir ticari ve sınai tecrübe elde edildiği, söz konusu çalışmaların yine bölgede bulunan Gebze Teknik Üniversitesi, TÜBİTAK, TÜSSİDE, Türk Standartları Enstitüsü ve Silikon Vadisi ile desteklenerek iş deneyim ve tecrübelerinin bilimsel çalışmaların da katkılarıyla, üretilecek mal ve hizmetlerin başta yakın coğrafyamız olmak üzere, Afrika ve Asya pazarlarına arz edilebileceği, bu sonucun elde edilebilmesi için ilgili tarafların birbirine azami seviyede yardımcı olmalarının gerekliliği konuşuldu.

Toplantıda ayrıca, Gebze’nin deprem bölgesinde bulunduğu, olabilecek depremin yıkıcı etkilerinin en az zararla aşılabilmesi için ülkemizde deprem konusunda sürdürülebilir bir eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerinin gerekli olduğu, çok kapsamlı bütünleşmiş eğitim ve araştırma çalışmalarına ihtiyaç olduğu, Gebze Teknik Üniversitesi İnşaat Bölüm Başkanlığı ile ortak projeler üzerinde birlikte çalışılacağı belirtildi.

Sınai ve endüstriyel ürünlerin dış pazarlara arz edilmesi yönünde yurt içinde ve yurt dışındaki ticari faaliyetlerin yakından takib edileceği konusunda Dünya Ticaret Birliği ve Dünya Konseyi Başkanlarının, yatırımcılara her konuda yardımcı olacakları ifade edildi.

GEDİKOĞLU: MARİMDER, ÜYELERİNE İŞ ALANLARI AÇTI

MARİMDER Genel Başkanı Zeki Gedikoğlu, derneğin bugüne kadar pek çok yurt içi ve yurt dışı iş seyahatleri düzenleyip üyelerine iş alanları açmaya, yatırım alan, araç, imkan ve fırsatları araştırılıp, üyelerinin karşılıklı istifadelerine sunmaya çalıştığını ve bu faaliyetlerin devam ettirileceğini ifade etti.

PROF. DR. AKBAŞ: MARİMDER – GTÜ İŞBİRLİĞİ

Gebze Teknik Üniversitesi İnşaat Bölüm Başkanı Prof.Dr. Bülent Akbaş, ayrıca, MARTEST adını verdikleri bir taslak proje ile deprem risklerinin azaltılmasına yönelik olarak yapı mühendisliği test merkezine ihtiyaç olduğunu, gayrimenkul ve inşaat alanlarında katma değer oluşturan üreticilerin gerek ürün testleri için deprem benzetim laboratuarları gerekse riskleri azaltıcı bilgi sağlayan kaynaklara ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Bu konuda MARİMDER ile GTÜ tarafların çalışmalarını olgunlaştırdıktan sonra yakın bir gelecekte işbirliği yapılmak üzere protokol imzalanacağı hususunda mutabakat sağlandı.

MARİMDER’İN KURULUŞ GAYESİ VE FAALİYETLERİ

MARİMDER’in kuruluş gayesi ve faaliyetleri hakkında da bilgiler veren MARİMDER Genel Başkanı Zeki Gedikoğlu şunları söyledi:

Derneğin kuruluş gāyesi, işbirliği ve koordinasyon sağlamak amacıyla, yurt içinde ve yurt dışındaki üyeleri arasında sosyal, kültürel, ticāri ve ekonomik bağların kurulup güçlenmesine ve bu bağların gelecek kuşaklara aktarılmasına zemin hazırlamak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak.

Sayılan amaçların gerçekleşmesi için gerek kendi bünyesinde ve gerekse çeşitli uzman ve bilimsel çalışmalar üreten kuruluşlarla işbirliği yaparak projeler geliştirmek, üyesi olan girişimcilerin iş ahlâkına uygun faaliyet göstermeleri yönünde çaba sarf etmek,

Globalleşme sürecinde Ülkemiz ekonomisinin rekābet gücünün arttırılmasında rol almak, toplumsal barış ve uzlaşma içinde bölgesel ve sektörel potansiyel gücün en verimli şekilde kullanılması istikāmetinde çalışmalarda bulunmak,

Çeşitli iş kollarındaki müteahhit, sanayici ve iş adamlarının maruz kaldıkları sorunların çözümüne yardımcı olmak ve bu yönde etüdler yapmak,

Bu çalışmalardaki tecrübe, ortak akıl ve entelektüel bilgi birikiminin meyvesi olacak
görüş ve perspektifin iş dünyası adına ilgili kurum ve kuruluşlar ile kamuoyuna sunmak,

Anayasa ve kanunlar muvācehesinde Türkiye’nin ve Türk toplumunun demokratik ve planlı bir düzen içinde kalkınma hamlelerinde, üyelerimiz olan müteahhit, sanayici ve iş adamlarının çok yönlü olarak ticāri, endüstriyel, ekonomik, sosyal, eğitim ve kültür düzeyinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla teknoloji, sermāye, tecrübe, fikir ve bilgi alış-verişini sağlayarak daha yukarı seviyeye çıkarmaktır.

Daha pek çok rüyası ve hayali olan MARİMDER bugüne kadar pek çok yurt içi ve yurt dışı iş seyahatleri düzenleyip üyelerine iş alanları açmaya, yatırım alan, araç, imkan ve fırsatları araştırıp, üyelerinin karşılıklı istifadelerine sunmaya çalışmaya gayret etmektedir.Bu amaçların gerçekleştirilmesi için MARİMDER’in her alanda desteklenmesine devam edilmesini, elimizin daha sıkı tutulmasını rica ve talep ediyoruz.

GENİŞ KATILIM

Toplantıya Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muhammet Hasan Aslan ve İnşaat Bölüm Başkanı Prof.Dr.Bülent Akbaş, TSE Başkanı Hüseyin Taşan, Göç İdaresi Kocaeli İl Müdürü Mehmet Erkoç, Türk-Arap Ortak Akıl Platformu Genel Başkanı Dr.Muhammed Adil, Dünya Ticaret Birliği Başkanı Mirza Şimşek, Dünya Ticaret Konseyi Başkanı Aziz Şahin, VOX Genel Müdürü Evren İspir,
Güneş Enerji Sistemleri Genel Müdürü Metin Şener, KalbiSelim Derneği Gnl.Bşk. Osman İpekçioğlu, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcileri ile dernek üyesi 100 ün üzerindeki sanayici, müteahhit ve işadamlarının katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Marimder

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?